VELIKA POBJEDA U DUBROVNIKU

Dinamo je nakon dva uzastopna poraza upisao pobjedu na gostovanju u Dubrovniku. Nakon produžetka Plavi su slavili 79:71.

Iznimno loš ulazak Dinama u utakmicu koji je početkom druge četvrtine bio na minus 17 (29:12). Dubrovčani su značajnu prednost imali i na poluvremenu (45:31), a iz svlačionice dvorane u Gospinom polju u nastavku je izašao jedan potpuno dragačiji Dinamo koji je treću četvrtinu otvorio serijom 11:0 gdje je poene zabila cijela petorka Šušak, Rezo, Garafolić, Majić i Torić. U posljednjih deset minuta Dubrovnik ulazi s +5 (56:51), a mali broj poena obolježio je završnicu utakmice.

Zagrepčani su prvi puta poveli u 34.minuti kada je Ivan Nakić Vojnović zabio za 60:58. Domaćini su uzvratili tricama Matea Vidovića i Ivana Vodopije (64:60) ali i ostali bez poena pune četiri minute pa je Dinamo preko Matija Maljića i Ivana Radmana poveo 65:64. Nikola Došen je tricom vratio prednost na domaću stranu (67:65), a Maljić na trideset sekundi prije kraja izjednačio (67:67). U završnici su pokušali Došen i Torić, ali ušlo se u produžetak.

U produžetku je igrao samo Dinamo (serija 12:2) koji krenuo poenima Maljića i Torića, a nakon što su Jure Rezo i Filip Torić ubacili trice za 77:69 bilo je jasno da će bodovi krenuti prema Zagrebu.

Torić je ubacio 17 poena uz 11 skokova. Maljić je dodao 16, a Hrvoje Garafolić 13. Kod Dubrovnika Došen je ubacio 18, Vidović 16 uz 7 asista, a Vodopija 15 uz 10 skokova.