UVJERLJIVA POBJEDA DINAMA NA TEŠKOM GOSTOVANJU U SINJU

slika-158

U utakmici 12.kola HT Premijer lige Dinamo je slavio u Sinju kod Alkara 86:74 i upisao prvu pobjedu na gostovanju ove sezone. Plavi su odlično otvorili utakmicu i uz trice Dugandžića, Ušića, Markote i Vručinića dobili prvu četvrtinu 28:14. Početkom druge četvrtine Ivan Vučić tricom diže prednost na +17 (31:14) da bi uzvratili domaćini i serijom 13:0 stigli na minus 4 (31:27). Do poluvremena se Dinamo vratio na dvoznamenkastu prednost (49:34) uz dvije trice Marina Vručinića i odličnu završnicu Luke Cvitanovića. Sinjani u nastavku nisu imali rješenja vratiti susret u neizvjesnost iako su zaprijetili u posljednjoj četvrtini kada su serijom 20:4 stigli na minus 7 (69:76) na tri minute prije kraja. Susret je priveo kraju Ivan Novačić koji je sa 16 poena predvodio goste. Hrvoje Garafolić i Cvitanović su dodali po 13, a David Ušić i Vručinić po 11. Kod Alkara najbolji Imran Polutak s 20 poena i 11 skokova.

”Jako sam ponosan na momčad što smo na vrućem gostovanju uspjeli upisati pobjedu i pokazali kakav karakter imamo. Imali smo odličan ulazak u utakmicu i slabiju reakciju na promjenu njihove obrane u drugoj četvrtini kada su nas zonom iznenadili. Nakon tih pet minuta uspjeli smo uloviti ritam i vratili prednost na našu stranu. U zadnjoj četvrtini smo se uveli u nervozu, stali sa ritmom i tempom te dali priliku Alkaru da se vrati u utakmicu. Na sreću uspjeli smo zadržati prednost i upisati važnu pobjedu”..kazao je trener Dinama Marijo Štirjan.

”Dobra i čvrsta utakmica koju smo kontrolirali do same završnice kada se pod pritiskom navijača neka mala nervoza uvukla u nas ali timski smo izdržali i došli do teške i zaslužene pobjede”..kazao je centar Dinama David Ušić.