Uraganskom prvom četvrtinom i autoritativnom igrom igrači Dinama stigli su do uvjerljive pobjede na startu sezone

Slika zaslona 2023-09-30 u 08.18.44

Dinamo je odmah na otvaranju prvenstva pokazao autoritativnu igru te je najavio ozbiljne ambicije za sezonu.  U 1. kolu Favbet Premijer Lige u KC Dražen Petrović pobijedio je KK Škrljevo rezultatom 98:59.

Dinamo je odmah u prvim minutama odredio smjer utakmice. Agresivnom obranom Škrljevu nisu davali prostora, a brzom tranzicijom i lakim koševima uveli su utakmicu u jednosmjernu ulicu. Nakon prve četvrtine napravio je prednost od 22 poena. Odlična predstava Dinama nastavila se i u drugoj četvrtini te je na odmor otišao s 28 koševa razlike.

U drugom poluvremenu Dinamo je pojačao tempo, a agonija Škrljeva se samo nastavila. Laganim poenima Kraljevića, na pogon iskusnih Garafolića i  Novačića, Dinamova prednost narasla je i na 40 koševa. U četvrtoj četvrtini Dinamo je nastavio održavati visoku prednost te je utakmicu s mirnoćom priveo kraju.

Kod Dinama najbolji strijelci bili su Garafolić s 17 koševa te Vučić s 16 koševa uz 8 skokova i 8 asistencija, dok je za Škrljevo Uljarević postigao 20 koševa.

“Mislim da smo odmah od samog starta ušli u utakmicu maksimalno odgovorno i agresivno. Napravili smo dobru pripremu, znali smo način na koji oni igraju, ali i mi smo igrali svoju igru. Već u prvom poluvremenu smo imali nekih 16 asistencija što mi je vrlo bitno jer to pokazuje da smo bili razigrani i rastrčani i takvi smo izdominirali ovaj susret. Sada trebamo nastaviti raditi, ići dalje korak po korak, ovo je danas bilo dosta dobro, ali mislim da možemo u nekim segmentima još bolje”, kazao je trener Dinama Josip Sesar nakon utakmice.