TRILER ZAVRŠNICA PRIPALA OMIŠU

slika-8

U 12.kolu Prve lige Omiš Čagalj Tours je slavio protiv Dinama 75:72 u utakmici gdje je na krilima Ivana Mimice (30 poena, trice 9/12) u posljednjih pet minuta serijom 17:2 stigao do pobjede.

Prvo poluvrijeme završilo je nodlučeno 41:41 nakon što je Dinamo odlično otvorio utakmicu te preko Garafolića, Macnera i Maljića dobio prvu četvrtinu 28:18. Nakon što je Dinamo tricom Filipa Torića imao 13 razlike (31:18) u nastavku druge četvrtine domaćini su bili bolji i uz razigranog Mimicu (pet trica u prvom poluvremenu) i Delića taj period igre dobili 23:13.

Zagrepčani su sa tri trice (Radman, Torić, Macner) i polaganjem Torića otvorili treću četvrtinu serijom 11:0 (52:41). Držali su Plavi rezultatsku kontrolu do same završnice, a na pet minuta prije kraja imali 12 razlike (70:58). Ipak uz Mimicu i Delića domaćini su prvo serijom 14:2 stigli do izjednačenja (72:72), a onda je Mimica ubacio tricu i za 75:72 u posljednjim trenucima susreta i bodove ostavio u Omišu.

Uz Mimicu kod Omiša se posebno izdvojio Nenad Delić koji je ubacio 19 poena. Kod Dinama Torić je ubacio 16 poena (6sk), Hrvoje Garafolić 11 (8sk, 5 as), a Kruno Macner je dodao 10.