POVRATAK DINAMA NA POBJEDNIČKE STAZE

slika-39

Deseto kolo Prve hrvatske košarkaške lige donijelo nam je sudar Dinama i Omiša u Draženovom domu iz kojeg kao pobjednik izlazi momčad Dinama. Naši dečki upisali su na kraju uvjerljivu pobjedu 77:64, te na taj način označili povratak na pobjedničke staze nakon poraza u prošlom kolu.

Na kraju prve četvrtine gosti su imali 6 poena prednosti, no u drugoj četvrtini smo ubacili u višu brzinu i na odmor odlazimo sa 4 poena viška. U drugom poluvremenu sačuvali smo svoju prednost i dodatno ju podebljali za konačnih 13 poena prednosti.

Dinamo je predvodio Andro Anzulović s 21 poenom, 5 asistencija i nekoliko ukradenih lopti u ključnim trenucima. Uz Anzulovića, Cvitanović je ubacio 15, Klepo 12, a Nakić-Vojnović 10 poena uz 7 skokova.

Ovom pobjedom vratili smo se na drugo mjesto prvenstvene ljestvice uz omjer od osam pobjeda i dva poraza. U sljedećem kolu gostujemo kod Medveščaka, kod jedine momčadi s kojom se još nismo susreli u aktualnoj sezoni. Utakmica protiv Medveščaka ujedno će označiti polovicu prvenstva.

Na sljedećoj domaćoj utakmici družimo se malo prije božićnih blagdana, 18.12., kada nam u goste stiže Samobor, a samo nekoliko dana kasnije, 22.12., očekuje nas velika utakmica u kupu protiv Cibone.