PORAZ DINAMA U OMIŠU

kk dinamo

U 21. kolu Prve hrvatske lige, košarkaši Dinama poraženi su na neugodnom gostovanju u Omišu od istoimenog domaćina rezultatom 80:60.

Domaćin se od samog početka utakmice postavio bolje na parketu i u konačnici zasluženo stigao do pobjede. Sjajan šuterski dan Omišani su nagovijestili već u prvoj dionici utakmice kada su sa uvjerljivim vodstvom 23:12 završili prvu četvrtinu. Iako se činilo kako se Plavi polako vraćaju u utakmicu u drugoj četvrtini, naročito ako se uzme u obzir da su do poluvremena uspjeli smanjiti prednost domaćina na samo 3 poena zaostatka, međutim Omiš odličnim drugim poluvremenom stiže do pobjede.

U redovima Dinama najbolji pojedinac bio je kapetan Hrvoje Garafolić s 21 poenom, 5 skokova i 3 asistencije. Uz Garafolića, treba spomenuti nastupe Martina Klepe koji je upisao 11 poena i 4 asistencije, te Antonija Kraljića koji je zabio 9 poena.

Unatoč porazu, Plavi su ostali na vrhu prvenstvene ljestvice s omjerom od 17 pobjeda i 4 poraza.

Idućeg vikenda, Dinamo će zaključiti regularni dio sezone domaćom utakmicom protiv Medveščaka. Pobjedom bi Plavi osigurali prvo mjesto po završetku regularnog dijela sezone, a posljedično i bolji položaj za drugi dio prvenstva.

Pozivamo naše navijače da nas podrže u utakmici Medveščaka kako bi uspješno završili regularni dio sezone!