PORAZ DINAMA u Dubrovniku

slika-50

U 18. kolu Prve hrvatske košarkaške lige, Dinamo je upisao treći poraz u sezoni. Plavi su poraženi u Dubrovniku od istoimenog domaćina rezultatom 75:71.

Dinamo je dobro otvorio utakmicu, međutim, domaćin se brzo vraća u igru, a rezultat na kraju prve četvrtine bio je 15:17 u korist Dinama. Plavi su do odmora malo podebljali svoju prednost, te na predah otišli s rezultatom 31:37. Drugo poluvrijeme pripalo je domaćinu koji je u posljednju dionicu utakmice ušao s prednošću od „pola koša“.

Dubrovnik je bolje otvorio posljednju četvrtinu, a nekoliko minuta prije kraja domaćin je imao i 7 poena viška u odnosu na Dinamo. Ipak, Plavi su uspjeli doći na korak do domaće momčadi, a napad Dinama u posljednjim sekundama utakmice trebao je biti realiziran tricom kako bi utakmica otišla u produžetak, međutim, domaćin se uspješno obranio i upisao pobjedu.

Najučinkovitiji pojedinci u redovima Dinama bili su Hrvoje Garafolić s 15 poena, Andro Anzulović s 14 poena, David Ušić s 12 poena i Ivan Nakić-Vojnović s 11 poena i 9 skokova.

Dinamu je ovo prvi poraz nakon 7 uzastopnih prvenstvenih pobjeda, a ukupno treći u ovom prvenstvu. Međutim, Dinamo i dalje makar privremeno drži vrh ljestvice, iako broj utakmica varira od momčadi do momčadi zbog brojnih odgoda uslijed povećanog broja zaraženih igrača u posljednjim utakmicama.

Prilika za povratak na pobjedničke staze bit će u četvrtak, kada na domaćem parketu dočekujemo Hermes. Osim prilike za povratak na pobjedničke staze nakon ovog poraza u Dubrovniku, Dinamu će ovo biti prilika da „uzvrati“ Hermesu za poraz iz listopada i sigurno nas očekuje jedna vrlo zanimljiva utakmica. Također, ovo će biti veliki derbi i važna utakmica u borbi za plasman na vrhu ljestvice.

Utakmica protiv Hermesa u četvrtak počinje u 20:30 sati u Draženovom domu. Vidimo se na utakmici!