POBJEDOM U SESVETAMA DINAMO OSIGURAO PLAYOFF

slika14

Dinamo je slavio 84:70 i tako čvrsto zadržao drugo mjesto kojem je najbliži uoči doigravanja. Gotovo do završnice treće četvrtine Sesvećani su držali rezultatski priključak (44:48), a onda je uslijedila serija Hrvoja Garafolića i Marka Juriča za +11 (58:47) na ulasku u posljednjih deset minuta. Tračak nade domaćinima vratili su Philip Babić i Dario Papak za dolazak na minus 7 (62:69) na četiri minute prije kraja. Tada Matija Maljić ubacuje tricu i odvodi Dinamo prema novoj pobjedi.

”Dok smo imali snage odigrali smo ravnopravnu utakmicu s Dinamom. U zadnjoj četvrtini nam je ponestalo energije i Dinamo koji ipak ima više treninga od nas to je iskoristio i zasluženo pobjedio. Čestitke Dinamu, a mi idemo ove tri utakmice odigrati najbolje što možemo pa ćemo vidjeti gdje će nas to dovesti”..kazao je trener Sesveta Tomislav Vouk.

”Izuzetno teška utakmica za nas. Sesvete su pokazale ono što znamo da je žilava ekipa i žao mi je što se nalaze tu gdje se nalaze. Svojim dečkima čestitam jer smo se ovom pobjedom mislim i teoretski plasirali u doigravanje, a sada nam je idući korak borba za Premijer ligu”…naglasio je trener Dinama Milan Ličina.

Garafolić (26p, 9sk, 5as) i Maljić (20p, 11 sk) su predvodili Dinamo. Jurič je dodao 14, a Ivan Nakić Vojnović 10. Kod Sesveta koje još samo teorija drži u nadi ostanka u ligi bolji od ostalih Papak (20p, 10sk) i Mislav Oršanić (17).