POBJEDOM PROTIV ZAPRUĐA DINAMO POTVRDIO 2. MJESTO

slika-17

U prvoj utakmici 21.kola Prve lige Dinamo je slavio kod Zapruđa 96:73 i tako potvrdio drugo mjesto uoči doigravanja.

Zapruđe je s novim trenerom Tomislavom Perkovićem odlično otvorilo utakmicu i protiv oslabljenog Dinama koji je zaigrao bez Garafolića, Maljića i Macnera povelo 26:10. Briljirali su Josip Škara i Marko Raič koji su ubacili 20 od 26 poena. Na isteku prve četvrtine bilo je 32:18, a Dinamo je bolje zaigrao u drugoj četvrtini kada je preko Marka Juriča (21 koš u prvom poluvremenu) u 16.minuti stigao na zaostatak 40:36. Zapruđe je uz raspoloženog Škaru, te Raiča i Doriana Jeleneka na odmoru imalo 7 razlike (53:46).

U nastavku je došla do izražaja fizička pripremljenost Dinama koji je zatvorio prilaze svom košu (7 poena Zapruđa u trećoj četvrtini), a Jurič je nastavio trpati koš domaćina zaustavivši se na brojci od 43  poena (šut 18/28) uz 11 skokova i 4 asista. Filip Torić je ubacio 16 uz 9 skokova, a Mislav Majić 9. Kod Zapruđa koje će u posljednjem kolu na gostovanju kod Samobora pokušati sačuvati prvoligaški status najefikasniji je bio Škara s 21 poenom uz 6 asista. Jelenek je ubacio 16 uz 11 skokova, a Raič 14.