POBJEDA ZA KRAJ GODINE

slika11

U zaostaloj utakmici Prve lige košarkaši Dinama su nadigrali Kvarner 2010 iz Rijeke 93:70. Bio je to susret u kojem gosti nisu niti jednom stigli do prednosti, a Dinamo je od samog početka dominirao. Nakon početnih 11:11 momčadi Milana Ličine se serijom 8:0 rezultatski odvojila, a iako su gosti nadu gajili do sredine druge četvrtine (33:28) Filip Torić, Ivan Nakić Vojnović i Hrvoje Garafolić su se pobrinuli za seriju 15:2 za +18 na poluvremenu (48:30).

U nastavku je prednost samo rasla, a nakon trice Ivana Radmana u završnici treće četvrtine bilo je i 28 razlike (75:47).

Matija Maljić je predvodio Dinamo sa 17 poena. Garafolić (5as) i Nakić Vojnović (9sk) su dodali po 14.  Kod Kvarnera 2010 bolji od ostalih Filip Tončinić (18), a Vito Smojver je dodao 15.

”Maksimalno smo respektirali Kvarner koji je odradio jednu vrhunsku utakmicu za vikend. Izgleda da ih je ta pobjeda malo ispraznila. Mi smo ušli motivirano i vrlo koncentrirano te kroz tempo i agresivnu igru smo uspijeli doći do rezultata koji mislim da je zaslužen na našoj strani. Čestitam Kvarneru na mladoj ekipi koji lijepo rade i neka nastave samo tako dalje”…kazao je trener Dinama Milan Ličina.