POBJEDA PROTIV MEDVEŠČAKA ZA POTVRDU PRVOG MJESTA

kk dinamo - kk medveščak

U posljednjem kolu regularne sezone, Dinamo je u Sutinskim vrelima slavio protiv Medveščaka rezultatom 82:73.

Ovo je bila 22. utakmica za Plave u aktualnoj sezoni, a ovom pobjedom osigurano je prvo mjesto uoči ulaska u borbu za prvaka u nastavku sezone.

U najavi utakmice spomenuto je kako Dinamo u ovu utakmicu ulazi kao veliki favorit s obzirom na dijametralno suprotnu situaciju između Dinama i Medveščaka kada se pogleda stanje na prvenstvenoj ljestvici. Dinamo je nakon dobre prve četvrtine, ipak malo “spustio nogu s papučice gasa” u drugoj četvrtini, pa se na veliki odmor otišlo s prednošću Plavih od “pola koša”, rezultatom 39:38.

Gosti svojom igrom nisu davali do znanja kako imaju samo jednu pobjedu u ovoj sezoni, te su tijekom cijele utakmice bili blizu Dinama, pružali dobar otpor i “skupo prodali kožu”.

U redovima Plavih bilo je više raspoloženih pojedinaca, a prvi strijelac Dinama bio je Luka Cvitanović koji je uz 16 poena, upisao i 4 asistencije. Martin Klepo zabio je 14 poena i upisao 6 asistencija, Ivan Nakić-Vojnović regularni dio sezone završio je s novim double-double učinkom uz 13 poena, 11 skokova i 4 asistencije, Antonio Kraljić zabio je 12 poena, a Damir Markota upisao je 11 poena i 8 skokova. Također, treba spomenuti i učinak Andre Anzulovića koji je uz 5 poena, upisao 7 skokova i 4 asistencije.

Kao što je rečeno na početku teksta, za Dinamo je ovo bila posljednja utakmica regularnog dijela sezone, a s obzirom kako se u ovom tjednu moraju odigrati zaostale utakmice prvenstva, Plavima će ovaj tjedan biti slobodan jer su odradili sve 22 utakmice koje su bile predviđene.

U Ligu za prvaka Prve hrvatske lige ulazi prvih 6 momčadi prvenstva, a tu listu predvodi naš Dinamo s omjerom od 18 pobjeda i 4 poraza.

U iščekivanju novih uzbuđenja i daljnje borbe za ulazak u Premijer ligu, Dinamo se zahvaljuje našim navijačima na iskazanoj podršci u dosadašnjem dijelu sezone, s nadom kako će ona i dalje biti prisutna, ali i biti još veća i jača u nadolazećim, puno važnijim utakmicama za naš klub.