LOŠA TREĆA ČETVRTINA PRESUDILA DINAMU

slika-177

Dinamo je poražen u Zadru 79:70 u utakmici gdje se sjajno držao do završnice treće četvrtine. Vodila je momčad Marija Štirjana 49:43 sredinom spomenutog perioda, a onda su domaćini kreirali seriju 21:0 pa su početkom posljednje četvrtine imali +15 (64:49). Uspio je Dinamo u završnici doći na zaostatak od pet poena (73:68), a točku na I stavio je tricom Antonio Jordano.

”Šteta što nismo uspjeli zadržati prednost iz prvog dijela. Veliki problem nam je u nastavku dvoboja bio tri prekršaja Ivana Novačića i isključenje zbog dvije nesportske pogreške našeg kapetana Hrvoja Garafolića. Da tu nismo trebali u rotaciji radite velike preinake mislim da smo imali i šanse za pobjedu. Zadar je u drugo poluvrijeme izašao čvršće i mi se tu nismo snašli. Promašili smo na kraju i neke otvorene šutove, dok je Zadar, slično kao u prvoj našoj međusobnoj utakmici u Zagrebu, pogodio nekoliko trica u zadnjoj četvrtini i prelomio utakmicu.”..kazao je Štirjan nakon utakmice.

Zadar su predvodio Jordano (21) i Dario Drežnjak (18). Kod Dinama Ivan Novačić je ubacio 15, a Ivan Vučić 13 poena.