GRADSKI DERBI U SJAJNOJ ATMOSFERI PRIPAO CIBONI

slika-43

Osmina finala Kupa Krešimira Ćosića ponudila nam je prvi povijesni susret između KK Dinama i zagrebačke Cibone. Dva velika imena zagrebačkog i hrvatskog sporta, po prvi su se put našli na suprotnim stranama košarkaškog terena.

U sjajnoj atmosferi Draženovog doma koju su priredili Bad Blue Boysi, uspješnija je u konačnici bila momčad Cibone rezultatom 68:88. Dinamo je dobro otvorio utakmicu, imali su Plavi u jednom trenutku prednost 16:11, no Cibona serijom od 7 uzastopnih poena dolazi do prednosti 16:18, s kojom je i završila prva četvrtina.

Do poluvremena Cibona je malo podebljala svoju prednost, a utakmica se prelomila u trećoj četvrtini na kraju koje je naša momčad bila u zaostatku od 14 poena. Do kraja utakmice Cibona je svoju prednost povećala na okruglih 20 poena prednosti, a s tom razlikom je i završila sama utakmica.

Najefikasniji pojedinci kod Dinama bili su Anzulović i Nakić-Vojnović, obojica s 15 ubačenih poena, dok je Nakić-Vojnović pridodao i 10 skokova, a od strijelaca treba spomenuti i Ušića koji je zabio 13 poena. U redovima Cibone 15 poena zabio je Drežnjak, 11 poena Mustapić, a po 10 poena zabila sučetvorica igrača – Nakić, Radovčić, Reuvers i Vildoza.

Osim statistike, treba skinuti kapu našim sjajnim navijačima Bad Blue Boysima koji su nam bili veliki vjetar u leđa tijekom cijele utakmice. Nošeni pjesmom navijača, naši su igrači ostavili srca na parketu, ali Cibona je pokazala kako je opravdano jedan od trenutno najboljih hrvatskih klubova.

Trener Cibone Jovanović prije utakmice u šali je izjavio kako se nada da njegovi igrači neće napadati krivi koš jer su mnogi od njih navijači Dinama. Stoga su igrači obje momčadi, Dinama i Cibone, uputili veliki pljesak navijačima nakon utakmice, što je bio legitiman pokazatelj dobrog ambijenta sinoćnje utakmice u Draženovom domu.

Iako je Dinamo rezultatski izgubio, atmosfera i pljesak cijele dvorane zapravo su velika i prava pobjeda za klub koji je svoju povijest počeo pisati u svibnju 2020. godine. Odlazak naših igrača na tribinu kako bi se pridružili navijačima u pjesmi, pokazatelj je sinergije ova dva aktera koji zajedničkim snagama mogu ostvariti velike stvari, jer „nismo mi ništa bez Vas, Vi ste nam duša srce, a i glas“.

Vjerujemo kako je susret ova dva kluba bio tek prvi od mnogih koji nas čekaju u skoroj budućnosti, s nadanjem i optimizmom da će naš klub što prije postati član elitnog razreda hrvatske košarke, a za sada je na dobrom putu da to i postane. Osim budućih utakmica, veselimo se  „ zdravom i pozitivnom rivalitetu“ između dva predstavnika zagrebačke košarke.