DINAMO UZVRATIO KVARNERU ZA PORAZ IZ PRVOG DIJELA SEZONE

kkdinamo

U 20. kolu Prve hrvatske lige, Dinamo je u Sutinskim Vrelima uvjerljivo slavio protiv momčadi Kvarnera rezultatom 81:60.

Dinamo je krenuo dobro od samog početka i bio u vodstvu praktički čitavu utakmicu, a već na kraju prve četvrtine naši su dečki imali vodstvo 29:20. U drugoj četvrtini gostujuća momčad je bolje parirala Dinamu, a na odmor se otišlo s rezultatom 46:37 u korist Dinama. Uvjerljiva pobjeda nije se dala naslutiti do posljednje četvrtine u kojoj je Dinamo gostima dozvolio samo 7 postignutih poena i u konačnici upisao važnu pobjedu u borbi za sami vrh prvenstvene ljestvice.

Utakmicu je obilježio i premijerni nastup našeg novog pojačanja Damira Markote koji je u debiju za Dinamo postigao 8 poena i 4 skoka. Osim Markote, Dinamo su predvodili kapetan Hrvoje Garafolić s 15 poena, 9 skokova i 6 asistencija, Ivan Nakić-Vojnović s 12 poena, 10 skokova i 7 asistencija, Luka Cvitanović s 12 poena i 7 skokova, dok je Tin Bušić upisao 9 poena, a Andro Anzulović 7 poena uz 4 skoka i 4 asistencije.

U najavi utakmice, naši su igrači ukazali kako će poraz protiv Kvarnera u studenom biti dodatan motiv za njih, što se u konačnici i vidjelo na parketu. Dinamo je ovom pobjedom uzvratio Kvarneru za poraz iz prvog dijela sezone u Rijeci i zadržao vodeće mjesto na prvenstvenoj ljestvici s omjerom od 17 pobjeda i 3 poraza.

Do kraja regularnog dijela sezone za Dinamo, ostale su samo dvije utakmice. Prva od njih na rasporedu je sljedećeg vikenda kada Plavi odlaze na gostovanje u Omiš, a regularni dio aktualne sezone zaključit ćemo za 2 tjedna na domaćem parketu kada ćemo ugostiti momčad Medveščaka.