DINAMO UZ POMOĆ NAVIJAČA SRUŠIO CIBONU

slika-170

U zagrebačkom dvoboju Dinamo je kao domaćin u KC Dražen Petrović slavio protiv Cibone 77:71. Domaćini su do pobjede stigli u završnici na krilima svog kapetana Hrvoja Garafolića koji je u posljednjih tridesetak sekundi zabio dva polaganja i dva slobodna bacanja. Cibona je tricom Ivana Majcunića u posljednje dvije minute ušla s prednošću 69:67, a tada su David Ušić i Garafolić kreirali konačni uspjeh. Dinamo je vodio većim dijelom susreta ponajviše zahvaljujući Ivanu Novačiću koji je sa 16 poena bio prvi strijelac susreta. Na poluvremenu je bilo 40:31, a jedini pravi bljesak Cibone vidjeli smo u trećoj i početkom četvrte četvrtine kada je prednost Dinama 46:34 serijom 26:7 okrenula u najvećih +7 (60:53).

”Čestitke Dinamu na pobjedi u odličnoj atmosferi koja bila večeras na utakmici”..kratak je bio Josip Sesar, trener Cibone.

”Lavovska borba momčadi koja je pokazala kako se bori i predstavlja klub. Navijači su nas gurali i u drugom poluvremenu kada smo upali u rupu i nismo mogli zabiti poen. Nadam se da je momčad nakon ove utakmice svjesna koliku ima kvalitetu i vjerujem da ćemo idući vikend slaviti u Škrljevu gdje moramo pobijediti. Čestitke Ciboni na fer i korektnoj borbi i puno sreće dalje”..kazao je Marijo Štirjan, trener Dinama.