DINAMO UVJERLJIV PROTIV MEDVEŠČAKA

slika-40

U 11. kolu Prve hrvatske košarkaške lige, Dinamo je na gostovanju kod Medveščaka stigao do svoje devete pobjede u sezoni. Plavi su uvjerljivim rezultatom 67:99 sačuvali drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

Iako rezultat sugerira da je utakmica bila jednosmjerna i niti malo neizvjesna, jedan dio utakmice je bilo upravo suprotno. Dinamo je imao 11 poena prednosti na završetku prve četvrtine, a na odmor se otišlo s rezultatom 38:45 u korist naše momčadi.

Sredinom treće četvrtine dolazi do malog opuštanja u našim redovima koje je iskoristio Medveščak i u dva navrata stigao do vodstva. Nakon toga naši dečki postaju svjesni ozbiljnosti situacije i uvjerljivom završnicom stižu do pobjede.

Zanimljivo, od trenutka posljednjeg vodstva Medveščaka (56:54), Dinamo je napravio seriju 11:45 do kraja utakmice, a naročito je dominantna bila posljednja četvrtina (9:31).

Hrvoje Garafolić upisao je 21, David Ušić i Luka Cvitanović po 16, a Ivan Radman 12 poena.

Sljedeći vikend kreće drugi krug regularnog dijela sezone kada gostujemo kod Kaštele protiv koje smo uspješno otvorili ovu sezonu pobjedom na domaćem parketu. Iduća domaća utakmica slijedi nam 18.12. protiv Samobora.