DINAMO STIGAO do važne pobjede protiv Bosca

IMG_5001

U 16. kolu Prve hrvatske košarkaške lige, Dinamo je uspješno odradio gostovanje u Trnskom protiv momčadi Bosca, Plavi su slavili rezultatom 76:84.

Dinamo je vrlo dobro otvorio utakmicu, a semafor je nakon prve četvrtine pokazivao rezultat 20:26 u korist Dinama. Posebno treba istaknuti tricu Ivana Nakića-Vojnovića s desetak metara uz zvuk sirene na kraju prve četvrtine.

Bosco u drugoj četvrtini naplaćuje Dinamove greške i odlazi na odmor s tankom prednošću 42:40. Međutim, utakmica se prelomila u trećoj četvrtini kada su naši dečki sjajnom igrom osigurali veliku zalihu za posljednju četvrtinu u koju su ušli s 11 poena viška u odnosu na Bosco. U posljednjoj dionici utakmice Dinamo je sačuvao svoje vodstvo i tako stigao do nove važne prvenstvene pobjede protiv jednog od izravnih konkurenata u borbi za vrh.

Čak su trojica igrača Dinama zabila barem 20 poena, a predvodnik liste Dinamovih strijelaca bio je Luka Cvitanović s 22 poena, dok su Hrvoje Garafolić i Ivan Nakić-Vojnović ubacili po 20 poena.

Ovom pobjedom Dinamo je barem privremeno preuzeo vrh ljestvice, iako treba naglasiti kako broj odigranih utakmica varira od momčadi do momčadi zbog brojnih odgoda utakmica.

Standardno dobar posao odradio je nas šesti igrač, naši Bad Blue Boysi kojima se zahvaljujemo na dolasku i podršci. Idućeg tjedna bit će dvije prilike za zajedničko druženje i pjesmu. Prva utakmica slijedi nam već u četvrtak 27. siječnja, kada na domaćem parketu u Draženovom domu dočekujemo Samobor u zaostaloj utakmici 13. kola, utakmica počinje u 20:30 sati. Nakon utakmice protiv Samobora, u nedjelju 30. siječnja ponovno igramo na domaćem parketu protiv momčadi Amfore iz Makarske s početkom u 14:30 sati.

Dođite na tekme kako bi ponovno zajedničkim snagama slavili nove pobjede!