DINAMO SJAJNOM predstavom srušio Hermes

KK Dinamo Zagreb

U zaostaloj utakmici 15. kola Prve hrvatske lige, Dinamo je u Draženovom domu svladao Hermes rezultatom 94:81.

Plavi su dobro otvorili utakmicu, a tijekom druge četvrtine u jednom trenutku Dinamo je imao čak 21 poen prednosti u odnosu na Hermes, međutim gosti su uspjeli tu razliku smanjiti, a na odmor se otišlo s prednošću Dinama 52:40. Treća četvrtina otišla je uvjerljivo na stranu Hermesa koji je od samog početka drugog poluvremena krenuo vrlo dobro, a na kraju treće četvrtine semafor je pokazivao prednost Dinama od „pola koša“, rezultatom 66:65.

U trenucima treće četvrtine kada je naša momčad bila u padu, što je vidljivo i na rezultatu, aktivnost našeg šestog igrača, Bad Blue Boysa, pomogla je našim dečkima da se stabiliziraju i odigraju ponovno dobru posljednju četvrtinu i upišu važnu pobjedu. Dinamo je ovom pobjedom „uzvratio“ Hermesu za poraz s početka sezone.

Na utakmicu se osvrnuo Ivan Nakić-Vojnović: „Jedna dosta fizički i psihički teška utakmica, znali smo da će oni doći motivirani da dokažu da ona prva utakmica nije bila nekakva sreća, nego da dokažu da su bolji od nas. Mi smo se dosta dobro pripremili za utakmicu i odigrali smo jednu skoro savršenu utakmicu, osim jedne male crne rupe u trećoj četvrtini. Svaka čast dečkima i cijelom stručnom stožeru na pobjedi, drago mi je da smo im vratili za poraz.“

Iako je cijela momčad odigrala odličnu utakmicu, upravo je Nakić-Vojnović bio najefikasniji pojedinac u redovima Dinama s 21 poenom i 8 skokova. Naš kapetan Hrvoje Garafolić ponovno je odigrao sjajnu utakmicu, ostao je „kratak“ jedan skok za triple-double učinak, upisao je 15 poena, 10 asistencija i 9 skokova. Dobru utakmicu odigrali su i Mislav Majić koji je upisao 15 poena i 6 skokova, David Ušić s 12 poena, Tin Bušić s 11 poena i Andro Anzulović sa 7 poena, 6 skokova i 4 asistencije.

Dinamo je ovom pobjedom zadržao prvo mjesto prvenstvene ljestvice, iako Plavi imaju dvije utakmice više od Hermesa, u slučaju obje pobjede Hermesa u te dvije utakmice koje moraju nadoknaditi, Dinamo i Hermes imat će identičan omjer s 15 pobjeda i 3 poraza.

Hvala našim navijačima na sjajnoj atmosferi, veselimo se novim izazovima uz takvu podršku s kojom je moguće ostvariti sve zacrtane ciljeve.

Sljedeća utakmica slijedi nam već u nedjelju, kada Dinamo gostuje kod KK Zagreba u Trnskom. Iduća domaća utakmica na rasporedu je 19. veljače kada će Plavi ugostiti Kvarner.