DINAMO PORAŽEN U ZABOKU

slika-155

U 11.kolu HT Premijer lige Zabok je na svom parketu slavio protiv Dinama 82:77. Zanimljiv susret i odlična atmosfera koju su stvorili Bad Blue Boysi, u kojem su domaćini većim dijelom imali prednost, a najvećih +9 su imali početkom treće četvrtine i na šest minuta prije kraja kada je Luka Tomas ubacio za 71:62. Vratio se Dinamo u susret i uspio povesti nakon trice Hrvoja Garafolića za 77:75 na ulasku u posljednju minutu. Tada najbolji igrač utakmice Marko Perović zabija tricu, a promašaje Garafolića i Luke Cvitanovića u završnici je s linije slobodnih bacanja kaznio Jarvis Garrett.

”Čestitke Zaboku na pobjedi u utakmici sa dramatičnom završnicom. Veseli da je utakmica riješena s kvalitetnim šutom, a ne promašajima. Nemam zamjerke svojim dečkima. Imali smo previše grešaka u prvom dijelu i početkom treće četvrtine. Zabok je imao 14 skokova u napadu, a mi smo promašili puno slobodnih bacanja. Okrećemo se gostovanju u Sinju”…kazao je trener Dinama Marijo Štirjan.

Perović je ubacio 22 poena uz 15 skokova, Lukša Buljević 19, a Garrett 18. Kod Dinama Garafolić je ubacio 19, a Ivan Novačić 18 poena.