DINAMO POBJEDOM PROTIV HERMESA NASTAVIO POBJEDNIČKI NIZ

slika-80

U trećem kolu Lige za prvaka Prve hrvatske lige, košarkaši Dinama slavili su na gostovanju kod Hermesa rezultatom 88:93. Treća je ovo pobjeda za Dinamo u isto toliko utakmica u Ligi za prvaka, što je pravi pokazatelj dobre forme Plavih.

Utakmica je bila „živa“ svih 40 minuta, a pobjednik je odlučen u posljednjoj četvrtini utakmice u koju je Dinamo ušao s 3 poena minusa, međutim naši su dečki još jednom pokazali karakter pobjednika i stigli do nove važne pobjede.

Novom pobjedom zadovoljan je naš trener Mario Štirjan, koji je zadržao stopostotan učinak na klupi Dinama.

„Zanimljiva utakmica s nekoliko promjena vodstva koju smo na kraju uspjeli prelomiti na našu stranu. Kolektivnom igrom u kojoj je šest igrača utakmicu završilo s 10 ili više poena uspjeli smo nadoknaditi izostanak Garafolića. Mišljenja sam da je utakmica bila jako zanimljiva za gledanje i prava je šteta je što gledateljima nije bio dozvoljen ulaz, te se nadam kako se to više neće ponavljati“ – izjavio je Mario Štirjan.

DINAMO-HERMES

Kao što je izjavio trener Štirjan, utakmicu je propustio naš kapetan Hrvoje Garafolić, ali Dinamo je i dalje pokazao kako ima širok kadar s puno dobrih igrača. Prvi strijelac Dinama bio je Damir Markota s 21 poenom, Ivan Nakić-Vojnović zabio je 14 poena, uz 8 skokova i 6 asistencija, Josip Škara upisao je 14 poena, 7 skokova i 5 asistencija, Luka Cvitanović zabio je 12 poena, a David Ušić 10 poena.

Ovom pobjedom Dinamo je učvrstio vodeću poziciju na prvenstvenoj ljestvici, a iduća utakmica slijedi nam u subotu kada u KC Dražen Petrović stiže Dubrovnik. Bit će to još jedna vrlo važna utakmica za našu momčad, a pobjedom u ovoj utakmici napravili bi još jedan veliki korak prema prvom mjestu na kraju Lige za prvaka s obzirom kako je najbliži pratitelj Dinama upravo momčad Dubrovnika. Očekuje nas još jedna dobra utakmica i pozivamo Vas da u što većem broju dođete na utakmicu, te pomognete našim dečkima da zadrže maksimalan učinak u Ligi za prvaka.