DINAMO POBJEDIO ALKAR I UŠAO U DOIGRAVANJE ZA PRVAKA

slika51

U utakmici 8.kola HT Premijer lige za ostanak Dinamo je u KC Dražen Petrović nadigrao Alkar iz Sinja 99:72 te ovom pobjedom i definitivno potvrdio nastup u doigravanju za prvaka Hrvatske, a Sinjane gurnuo u tešku poziciju ostanka u ligi. Sjajna šuterska večer Dinama koji je ubacio 18 trica, a njih 15 palo je u prve tri četvrtine. Da će utakmica biti jednosmjerna ulica dao je naslutiti kraj prve četvrtine kada je mladi Marko Malekinušić povezao tricu i dvicu za 29:18. Igra gostiju potpuno je bila razbijena u prvim minutama druge četvrtine kada su domaćini predvođeni Ivanom Vučićem otišli na +20 (40:20). Tada smo vidjeli i mini seriju gostiju (42:32) koju se kreirali Imran Polutak i Lovre Bašić.. To je večeras bilo sve od Alkara, a Dinamo je u prvom dijelu ubacio devet trica, a šest dodao u trećoj četvrtini koju je zakucavanjem za 81:55 zaokružio Romelo Burrell.

”Čestitke mojim igračima na pobjedi i igri koja je bila onakva kako i treniramo u posljednje vrijeme. Želim Alkaru svu sreću u završnici sezone i da izbore ostanak u ligi”...kazao je trener Dinama Vladimir Anzulović.

”Čestitke domaćinu na pobjedi. Njegovi igrači su večeras jednostavno imali više želje, energije i htjenja”..kratak je bio Luka Žitko, trener Alkara

Vučić je s 25 poena (trice 4/4, 6sk) predvodio Dinamo. Ivan Novačić je dodao 15 (7as), a Hrvoje Garafolić 12. Vrijedi izdvojiti i 8 poena Malekinušića za 14 minuta. Kod Alkara Polutak je ubacio 15 (8sk), a Gabriel Marić 11.