DINAMO NADIGRAO ŠIBENKU

slika-165

U 13.kolu HT Premijer lige Dinamo je u KC Dražen Petrović nadigrao Šibenku 89:65.Momčad Marija Štirjana je izuzev startne prednosti gostiju 3:2 vodila cijeli susret, a posebno impresivna je bila prva četvrtina. Krenulo je serijom 12:0, a prvih deset minuta tricom je zaključio Martin  Klepo za +19 (30:11). Šibenčani su do daha stigli sredinom druge četvrtine (36:29), a na poluvremenu je bilo 47:33. Sastav Damira Milačića najbliže je stigao na početku posljednje četvrtine kada je Srđan Brocić ubacio tricu za 61:57. Tu su prestala nadanja gostiju jer je uslijedila serija Dinama 16:2 (77:59) koju su kreirali Marin Vručinić, Tomislav Cvitković i Ivan Vučić.

”Čestitke momčadi na pobjedi. Podatak da smo završili utakmicu s pet dvoznamenkastih strijelaca je pokazatelj kako trebamo dalje igrati i da će nam timska igra donijeti rezultat. Čestitam i Šibenci na korektnoj utakmici gdje su bili malo i desetkovani ozljedom Howarda tijekom utakmice. Nadam se da nije ništa ozbiljno, a mi se okrećemo srijedi i gostovanju kod Bosca”..kazao je trener Dinama Marijo Štirjan.

”Rezultat sve govori i zaslužena pobjeda Dinama. Nije da sam očekivao da možemo u ovoj utakmici nešto napraviti iako smo imali svojih perioda gdje smo mogli nešto napraviti. Imali smo kratku rotaciju i s probleme koje imamo u posljednja dva tjedna je presudilo ovu utakmicu što nije umanjilo pobjedu Dinama”…kazao je trener Šibenke Damir Milačić.

David Ušić je predvodio Dinamo s 20 poena. Hrvoje Garafolić je dodao 18 (7sk, 6as), a Vučić 12 (6sk). Kod Šibenke Brocić je ubacio 17, a Pavao Paić 13 uz 11 skokova.