DINAMO ISPAO IZ KUPA KREŠIMIRA ĆOSIĆA

slika-311

Košarkaški klub Dinamo poražen je u četvrtfinalu SuperSport Kupa Krešimira Ćosića od Cedevite Junior rezultatom 102:95 (35:18, 21:21, 26:25, 20:31). Dinamo je tako i drugu godinu zaredom eliminiran iz kupa od ekipe Cedevite Junior koja će pokušati izjednačiti svoj uspjeh iz prošle sezone kada su poraženi od Cibone u finalu.

U utakmicu su bolje ušli igrači Cedevite. Iskorištavali su brojne defanzivne pogreške u igri Dinama, te su nakon pet minuta igre stvorili prednost od 7 koševa razlike. Trener Josip Sesar bio je primoran pozvati minutu odmora kako bi prekinuo pozitivan moment u igri Cedevite. Cedevita Junior izgledala je zaista fenomenalno u ofenzivi i u defenzivi u prvoj četvrtini. Dinamo na terenu nije postojao, što je rezultiralo minusom od 17 koševa razlike nakon 10 minuta igre.

Isti ritam se nastavio i početkom druge četvrtine. Greškom na grešku, igrači Dinama dopuštali su Cedeviti u napadu što god su oni poželjeli. Za Cedevitu Junior su briljirali Luke Kevaughn i Luke Austin Wade koji su dirigirali sjajnom i poletnom igrom svoje momčadi. Nakon čak trećeg uspješnog „alley oopa“ momčadi Cedevite i najveće prednosti u utakmici koja je iznosila 21 koš prednosti, Dinamov strateg Josip Sesar bio je primoran pozvati novu minutu odmora za svoju momčad. Na odmor se otišlo s 17 koševa prednosti za košarkaše Cedevite Junior.

Nakon što je Cedevita došle do prednosti od 24 razlike, ubacili su u nižu brzinu što su iskoristili košarkaši Dinama koji su serijom lakih poena natjerali trenera Damira Mulaomerovića da pozove minutu odmora za svoju momčad. Ispostavilo se da je to bila dobra odluka jer su njegovi košarkaši odlično reagirali. Dinamu nisu dozvolili daljnji priključak te su u posljednju četvrtinu ušli s prednošću od 18 poena.

Košarkaši Cedevite smatrali su kako je utakmica riješena, no Ivan Novačić se nije time složio. Nakon samo 4 minute igre, Dinamo se u potpunosti vratio u utakmicu. Tricom Ivana Tvrtka Majića došao je na samo 6 koševa zaostatka, što je rezultiralo reakcijom s klupe stratega Cedevite. Dinamo je pritiskao i došao do samo tri poena zaostatka dvije minute prije kraja, no više ipak nije moglo. Cedevita Junior odigrala je sjajne tri četvrtine te je na kraju zaslužena slavila i prošla u polufinale kupa.

Najistaknutiji pojedinci kod Dinama bili su Ivan Novačić koji je upisao 26 poena te Ivan Vučić koji je zabilježio double-double učinak s 21 poenom i 10 skokova. Kod Cedevite Junior briljirali su Allen Kevaughn s 24 poena te Renato Serdarušić s 22 poena.

„Čestitam Cedeviti na pobjedi. Cijelu utakmicu smo ih stizali i tu smo izgubili snagu kada je trebalo prelomiti utakmicu. Više nismo imali snage i oni su to iskusno priveli kraju“, rekao je Ivan Novačić nakon utakmice.

„Čestitke Cedeviti na pobjedi. Energetski se nismo pojavili na utakmici i oni su to iskoristili. Kada primiš 35 poena u prvoj četvrtini, to je neozbiljno za današnje vrijeme. Trgnuli smo se u drugom poluvremenu, igrali smo znatno bolje. Vratili smo se u utakmicu, no teško je cijelu utakmicu hvatati prednost od 17 razlike. Mislim da su gledatelji mogli uživati u ovom susretu punom trke, šutova, akcija, Cedevita se u tome bolje snašla, kazao je trener Dinama Josip Sesar.

Text: Kristijan Kuveždić