DINAMO BOLJI OD ZAPRUĐA

slika-6

U zagrebačkom dvoboju 10.kola Prve lige Dinamo je kao domaćin slavio protiv Zapruđa 95:85. Bolje otvaranje utakmice Dinama koji je uz 8 poena Ivana Nakića Vojnovića i nakon trice Luke Šuška poveo 13:0. Uspijeli su se gosti koji su nastupili bez Rajiča, Raiča i Škare konsolidirati, te sjajno otvoriti drugu četvrtinu kada se razigrao Dorian Ribarić, a Kristijan Joksimović tricom odveo Zapruđe do +3 (27:24). Nisu gosti na tome stali jer se njihova serija 14:2 produžila, a Dinamo je opet pokazao svoju kvalitetu kada je nakon zaostatka 35:29 do odmora okrenuo rezultat u svoju korist. Sve je započeo Matija Maljić, te uz Hrvoja Garafolića, Filipa Torića i Nakić Vojnovića momčad Milana Ličine je u drugo poluvrijeme ušla s prednošću 47:42.

Dinamo je susret prelomio u trećoj četvrtini u kojoj je ubacio pet trica i imao 15 razlike (76:61). U završnici je Zapruđe tricama Doriana Jeleneka i Dominika Joksimovića uspijelo smanjiti na 91:85, ali za nešto više nije bilo mogućnosti.

Dinamo je predvodio Garafolić s 23 poena. Maljić (6 sk) i Nakić Vojnović (11sk) ubacili su po 18 poena, a Šušak 16. Kod Zapruđa Dorian Jelenek je ubacio 18, a Ribarić (6as) i Tomislav Garvanović po 17.

”Jedna zanimljiva utakmica. Zapruđe je došlo malo oslabljeno. Mi smo to iskoristili na startu, pa su oni iskorsitili našđu opuštenost i borili su se do kraja. Presudila je naša veća rotacija da utakmicu prevedemo u mirnu luku”…kazao je trener Dinama Milan Ličina, a Siniša Mesić, trener Zapruđa je mogao samo čestitati domaćinima ” Čestitke domaćinima na pobjedi koji su utakmicu prelomili na većem izboru igrača”.