DERBI U KAŠTELIMA PRIPAO DINAMU

slika-41

U 12. kolu Prve hrvatske košarkaše lige Dinamo je ostvario važnu pobjedu na gostovanju kod Kaštele rezultatom 66:69.

Dinamo je dobro otvorio utakmicu i na poluvrijeme otišao sa 6 poena prednosti. Nakon vodstva na poluvremenu, na kraju treće četvrtine semafor je pokazivao rezultat 55:55, što je bio znak da nas očekuje neizvjesna završnica.

Domaćini su bolje otvorili posljednju dionicu utakmice, a u zadnje dvije minute ulaze s prednošću 66:64. Nedugo zatim, Andro Anzulović polaganjem izjednačava rezultat, a Hrvoje Garafolić sjajnom tricom 25 sekundi prije kraja osigurava novu Dinamovu pobjedu.

Statistički najbolji pojedinci kod Dinama bili su Garafolić sa 16 poena, Anzulović s 15, te Ušić i Nakić-Vojnović obojica s 11 poena i puno važnih skokova. Međutim, osim statistike, treba iskazati pohvale cijeloj momčadi na borbi do posljednje sekunde i još jednoj predstavi pobjedničkog mentaliteta koji je neophodan za sve velike momčadi.

Dinamo je u ovoj utakmici zabio najmanje poena u ovoj sezoni, njih 69, čime treba odati priznanje obrambenoj predstavi naše momčadi koja je unatoč najnižem napadačkom učinku u ovoj sezoni, ipak ostvarila važnu pobjedu.

Sljedeća domaća utakmica slijedi nam 18.12. kada ćemo ugostiti Samobor, a zatim 4 dana kasnije, 21.12., slijedi nam gradski derbi u kupu protiv Cibone. Pozivamo sve navijače i ljubitelje košarke da nam se pridruže na sljedećim domaćim utakmicama u božićnom ambijentu Draženovog doma.