CEDEVITA JUNIOR NA SVOM PARKETU BOLJA OD DINAMA

slika73

U derbiju 26.kola Favbet Premijer lige Cedevita Junior je slavila protiv Dinama 97:86 i tako u trećem međusobnom susretu ove sezone u prvenstvu upisala drugu pobjedu.

Početak nije dao naslutiti ovaj kraj jer je Dinamo bolje otvorio utakmicu i uz raspoloženog Ivana Novačića i Ivana Vučića dobio prvu četvrtinu 28:18. Drugu četvrtinu Cedevita Junior otvara serijom 16:4 i dolazi do izjednačenja (34:34). Austin Luke je ubacio dvije trice, a po jednu Renato Serdarušić i Martin Jelić. Domaćini nisu stali na tome već su do odmora napravili +8 (53:45). Sjajnu utakmicu odigrao je Jelić koji je ubacio tricu za +9 (58:49), a nešto kasnije i Ivan Bogdanović da bi CJ najveću prednost imala sredinom treće četvrtine kada je bilo 65:52. Rezultatski povratak Dinama najavio je Novačić, a nakon što je Ivan Tvrtko Majić ubacio dvije uzastopne trice Dinamo je na sedam minuta prije kraja vodio 76:75. Tada na scenu stupa Sandro Rašić koji je povezao 11 poena (dvije trice), a praktički je sve bilo riješeno nakon trice Jelića za 91:80.

”Osim prve četvrtine gdje smo dosta dobro reagirali i trčali sve ostalo je otišlo na stranu Cedevite Junior. Oni su energijom odigrali ovu utakmicu i pobijedili, a mi se okrećemo već četvrtku i utakmici s Cibonom. Nadamo se da ozljeda Mikšića nije ozbiljnije naravi i da će moći protiv Cibone participirati”..kazao je trener Dinama Josip Sesar.

Jelić je s 25 poena (trice 5/12) predvodio domaćine. Rašić je ubacio 15, a Bogdanović i Kevaughn Allen (6as) po 13. Luke je podijelio 10 asista. Kod Dinama Novačić i Mislav Brzoja (9sk) su ubacili po 25 poena, a Vučić je dodao 17.