BOSCO UZVRATIO DINAMU

slika14

U derbiju 13.kola Prve lige Bosco je kao gost slavio protiv Dinama 85:68 i tako uzvratio za poraz u prvom dijelu sezone. Gosti su vodili od samog početka susreta, a u prilog im je išao sjajan šut za tri poena (Puljko, Katura) jer su pogodili devet od prvih deset pokušaja iza linije 6.75. Sredinom druge četvrtine nakon trice Hrvoja Puljka bilo je 18 razlike (40:24).

Do odmora Dinamo je uspio smanjiti (44:33), a najbolji period igre imao u trećoj četvrtini kada je preko Tina Bušića i Krune Macnera uspio doći na minus 5 (57:62). Ipak Luka Krajnović i Damir Mijić vraćaju Bosco na +11 (69:58) što je bio rezultat na ulasku u posljednju četvrtinu gdje nije bilo neizvjesnosti jer je Bosco imao raspoloženog Puljka koji je utakmicu završio s 25 poena (trice 7/12). Luka Katura je dodao 16 uz 7 skokova i 5 asista, Petar Babić 11 uz 7 asista, a mladi Krajnović je dodao 10.

Kod Dinama Hrvoje Garafolić je ubacio 13 poena (6sk), Macner i Filip Torić po 12, a Bušić 11.